Kritika
Artemis könyvkritika
Andy Weir új regényét már úgy vártuk, mint a Messiást. Az Artemis A marsihoz hasonlóan egy vérbeli hard sci-fi, könnyen emészthető tudománnyal és vagány főhőssel. A vörös bolygót ezúttal a Holdra cserélte az író.
- Írta: zoenn
Friss hírek
Itt nézd élőben a ma esti State of Playt!
Újabb State of Play-adással készül a Sony, ráadásul a hardveres vagy üzleti bejelentések helyett ezúttal csak és kizárólag az új játékokról lesz szó. A félórás összeállításban tíz hamarosan érkező cím kap helyet.
Nem fejleszt több saját játékot a Sony Japan Studio
Lapértesülések szerint felhagy a saját játékok fejlesztésével a Sony legrégebbi stúdiója, a Japan Studio: a fejlesztőket szinte mind szélnek eresztették, az Astro Bot-sorozatért felelős Asobi Team pedig önálló csapatként folytatja.
2022 elején érkezik a Halo-sorozat
Az eredetileg tervezettnél valamivel később, 2022 elején indul az élőszereplős Halo-sorozat. A Showtime-féle adaptáció a jövő hónapban debütáló Paramount Plus kínálatát erősíti majd.
Kivágták a multit az új Dragon Age-ből
Noha eredetileg multiplayert is terveztek bele, lapértesülések szerint az Anthem buktája után az Electronic Arts megengedte a BioWare-nek, hogy végül kizárólag single player játék legyen az új Dragon Age.
Pokémon-livestreamre számíthatunk holnap
Beesett még egy livestream a hétre, a The Pokémon Company ugyanis bejelentette, hogy ők is készülnek egy húszperces műsorral a holnapi nap folyamán. Nagy bejelentésekre számítunk!
-
Itt nézd élőben a ma esti State of Playt! Tibi80, 3 órája
-
Késik a Cyberpunk 2077 következő nagy frissítése xanatos0911, 4 órája
-
Republic Commando - Switchen és PS4-en is Yami, 5 órája
-
Kivágták a multit az új Dragon Age-ből Neo1989, 6 órája
-
Ilyen gép kell majd a PC-s Days Gone-hoz Neotechtr, 6 órája
-
Werewolf: The Apocalypse – Earthblood teszt pgaboo977, 10 órája
-
Eastwood-retrospektív #3: A Jó, a Rossz és a Csúf filmkritika Blog Kratoska, 17 órája
-
Eastwood-retrospektív #2: Pár dollárral többért filmkritika Blog Kratoska, 17 órája
-
Vasárnapi Blog #021 Blog Kratoska, 17 órája
-
Eastwood-retrospektív #1: Egy maréknyi dollárért filmkritika Blog Kratoska, 17 órája
Friss blog
- Nate Hope Eastwood-retrospektív #5: Coogan blöffje filmkritika
Vidéki cowboy a modern nagyvárosban....
- C0m1n65un Stardew Valley és egy kis aniMonológ!
Sziasztok! A mai bejegyzés egyik jelmondata, hogy online kertészkedni igenis jó! ...
- Nate Hope Eastwood-retrospektív #4: Akasszátok őket magasra! filmkritika
Amerika válasza a spagettiwesternre. ...
- mumia76 Dishonored
Ez egy játék, aminek a végigjátszásával nagyon régóta tartoztam a világnak, még akkor is h...
- Nate Hope Batman: Az első év képregénykritika
A legenda születése....
Kommentek
Szólj hozzá!
A hozzászóláshoz be kell lépned.
nem változtat a tényen, hogy a könyv nem hibátlan, de ettől függetlenül is hiánypótló és érdekes alkotás.
Amúgy nekem a könyv is tetszett meg a film is. Ritkaság hogy tetszik egy megfilmesítési. Az Artemis még nincs meg, de beszerzem.
A könyv sajnos nem fogott meg úgy az elején, mint a Marsi, de amint végzek a Lestrapált lelkekkel, visszatérek hozzá, hátha beindul. A Marsi valamiért nekem nagyon betalált és emiatt ülhettem le túl nagy elvárásokkal az új könyve elé.
Finoman árnyalja a darkos hight tech borítót a folkos terítő és kellemesen kiemeli ezt a fügés papirszalvéta.
az kicsit aggaszt, hogy az Artemis-ben a jelek szerint lazábbra vette a figurát a könnyebb befogadhatóság és a nyilvánvaló megfilmesítés miatt: ez sosem tesz jót egy könyvnek.
Ellenben a Ready Player One már régóta itt a polcomon, így ha időm is jut rá, akkor az Artemis szerzem be előbb és meglátom nekem is belopja-e mindkét író magát a szívembe.
Ennek ellenére, hogy ahogy látom Scat unta a tudományos magyarázatokat, s itt az Artemis-ről is meg van jegyezve a kritikában, hogy kikezdhetetlen, én olvastam egy interjút Andy-vel, a NatGeo-ban.
Ott is dicséretet érdemlően jellemezték ezt a fajta ritka sajátosságot, ugyanakkor bizony kérdőre is vonták, mert vannak benne tudományos blöffök is.
A Marson ugyanis semmiféle olyan vihar nincs, ami benne van a regényben és a filmben, fizikai képtelenség.
Ezt csak megjegyzésként írom, amolyan érdekességképp, de én például kifejezetten félek, a rendezők nevét meglátva, mert könnyen eltudom képzelni, hogy az ilyesfajta tudományt elhagyó fokozókból ők még többet raknak majd a moziba. Ennek ellenére szeretem a filmjeiket, csak jó kérdés, valóban ők-e a megfelelő páros.
Jó cikk szerintem is, jöhetne több könyvajánló!
Utóbbiban, kb az első ötven oldalig nem is szerepel más, mint a főhős naplóbejegyzései. Ami, persze, szórakztatóan kerül előadásra, kvázi humorosan, de annyi benne a valódi tudományos magyarázat, és olyan szinten el sikerült nyújtani, hogy életemben először előre kellett lapoznom, hogy beleolvassak, lesz-e más szereplő is, mert ha nem, abbahagytam volna az olvasást. Akkor dózist kapunk a főszereplőből, hogy kis híján megutáltam.
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy miután képbe került a NASA, egész kellemesen lekötött a regény.
Többek között az Artemisbe ezért is nem fogok belekezdeni (meg amiatt, mert megint a főhős személyiségével próbál egyedi lenni az író), a filmet viszont majd csekkolom. A cikk amúgy épp annyira alapos, amennyire kell, szép munka.
A Ready Player One-ból egyébként elképzelésem sincs, hogyan lehetne jó filmet csinálni. Könyvben piszkosul szórakoztató, de filmként egy cgi katyvasz lesz az egész, ha a történetet vesszük alapul.