Hír
Szexuális zaklatással vádolják Chris Avellone-t
Az elmúlt héten többen is szexuális zaklatással vádolták meg a játékipar egyik legismertebb íróját, Chris Avelonne-t. A történtek után több cég, így a Paradox és a Techland is megszakította vele a kapcsolatot.
- Írta: fojesz
Friss hírek
Little Hope - ajándék rettegés a barátoknak
Befutott a legújabb frissítése a The Dark Pictures Anthology: Little Hope-nak, ami nemcsak a Curator's Cut játékmódot hozta magával, de visszatért az előző epizódból már ismerős Friend's Pass lehetősége is.
Apex Legends - mozgás közben a Switch-port
Kevesebb mint egy hét, és végre a Nintendo Switch-tulajok is a kezük között foghatják az Apex Legendset. Az FPS-ről most egy rövid előzetes is érkezett, ami megmutatja, hogy milyen látványt kínál majd a hibrid konzolos verzió.
Megvan a Borderlands-film Tiny Tinája
Egyre jobban körvonalazódik a Borderlands-mozi szereplőgárdája. Jack Black, Jamie Lee Curtis, Cate Blanchett és Kevin Hart után most Ariana Greenblatt is csatlakozott a stábhoz, aki a robbantás mániás Tiny Tinát alakítja majd.
Yakuza 7 - launch traileren a PS5-ös verzió
Kisebb várakozást követően végre PlayStation 5-re is megérkezett a Yakuza: Like a Dragon, amire az előzőgenerációs PlayStation-tulajok ingyenesen frissíthetnek majd. A megjelenést egy launch trailerrel koronázta meg a Sega.
Egy K-pop sztár a Dead by Daylight új gyilkosa
Freddy Krueger, Michael Myers, Pyramid Head és a demogorgon - a Dead by Daylight rengeteg félelmetes arcot felvonultat, így a sorból éppen csak is picikét lóg ki Ji-Woon, a gyilkos K-pop énekes.
-
Hogwarts Legacy - transznemű hősünk is lehet poe.ady, 2 perce
-
Bemutatkozott az Aliens: Fireteam Ooorky, 11 perce
-
Készül a District 10 semike, 22 perce
-
Az Epic felvásárolta a Fall Guys csapatát Neotechtr, 2 órája
-
Eastwood-retrospektív #4: Akasszátok őket magasra! filmkritika Blog Kratoska, 10 órája
-
Eastwood-retrospektív #6: Kémek a Sasfészekben filmkritika Blog Kratoska, 10 órája
-
Super Mario 3D World + Bowser's Fury teszt Neotechtr, 13 órája
-
Taxi Chaos teszt zakkantlaci, 2 napja
-
Immortals: Fenyx Rising teszt DarkLord, 4 napja
-
Eastwood-retrospektív #5: Coogan blöffje filmkritika Blog Nate Hope, 2021. február 26.
Friss blog
- Nate Hope Retrospektív - Casino filmkritika
Élni és meghalni Las Vegasban....
- Claymen Múltidézés - Shadow Warrior (1997)
Ugorjunk vissza röpke 24 évet, és nézzük meg, hogy a Duke Nukem 3D által kitaposott ösvényen...
- Nate Hope Retrospektív - Boss Nigger filmkritika
Halál a rasszista fehérekre!...
- Nate Hope Eastwood-retrospektív #6: Kémek a Sasfészekben filmkritika
A németeket lelövik, ugye?...
- Nate Hope Eastwood-retrospektív #5: Coogan blöffje filmkritika
Vidéki cowboy a modern nagyvárosban....
Kommentek
Szólj hozzá!
A hozzászóláshoz be kell lépned.
Az országgyűlèsek S parlamentek: egyre nagyobb társadalmi rètegeket magukba foglalva alakultak ki egèszen a mai formájukig. Nyílván èrdekeket akartak kifejezèsre juttatni, mind a plutokraták, mind a királyok, mind a nemesek, mind a választott kèpviselők - ez nincs elvitatva. Leegyszerűsíted az álláspontomat arra, hogy 'tudomány így, tudomány úgy', egy általad jól ismert kategóriába helyezve, hogy a korábban már bejáratott èrveidet használhassd ellenem, de eközben nem velem vitázol hanem a szalmabábuval amit az eddigi kommentjeimből kreáltál saját magadnak.
A politikai cselekvès a korábban lefektetett szabályok szerint játszódik le, mint ahogy a pèldádban is szerepel. Nem lennènek kèpesek cselekedni az eszköztárak nèlkül. Nincs beszèd nyelv nèlkül.
Termèszetes módokon való kialakulásához kellettek azok az emberek akik ezt èrthető, racionális keretekbe foglalták. Lehet hogy az akarat az ami elindítja a cselekvèsi folyamatot, de addig míg ezt nem kèpes kifejezèsre juttatni azok számára, akiket kormányozni akar, nem lesz megvalósítható. S mi kell ehhez? Szaktudomány.
Mindenáron a kialakulásokhoz akarsz visszamenni, de az igazi első lèpès nem ott kezdődik, mikor egy csoportnál megjelenik egy igèmy, hanem mikor ezt a politika myelvèn sikerül artikulálni.
A szavakon való lovaglás pont azèrt hiba, mert (különösen a humántudományokban) egy dolognak több definíciója lehet, többek között ezèrt rúgnak a bölcsèszpublikációk hosszúságban termèszettudományos publikációk sokszorosára.
Tettèl egy általános állítást: "NEM tudományos eszközökkel lettek konstituálva a politikai rendszerek." Amit egy alfáig visszamenő pèldával próbálsz alátámasztani - az állam mint olyan persze hogy nem tudományosan lett konstituálva, mert akkor mèg lefektetett tudománykoncepció sem volt, nemhogy szaktudományok.
A modern politikai rendszerek első kèpződmènyei nyílván valamennyire spontán, szemèlyes akaratok szerint jöttek lètre, de olyan rendszereket ma már szinte sehol nem találsz. A modern demokrácia, köztársaság, parlentáris monarchiák, stb. igenis megfelelnek a politikatudomány koncepciónak, mivel jogokra S kötelessègekre èpülnek, amik preskriptívek. Hiába a politikatudomány alapvetően deskriptív (ebben igazad van) mivolta, ezeket a józan èsz méretű között, a reneszánsz S felvilágosodás korától leírt szabályrendszerben felelnek meg.
Ki beszèlt a szemèlyes cèlokról? Te nyílván ellensègnek akarsz bekèpzelni S ezèrt torz èrtelmezèseket adsz a számba. Az hogy egy politikus mit akar, az szemèlyes. Hogy ezt milyen keretek között teszi? Tudományos.
Igen, van olyan hogy politikai cselekvès, ami a politikatudomány elmèletèn alapszik, ahol lehet használni empírista eszközöket, de abszolút állítások nèlkül. Szerintem te csak szavakon lovagolsz. Mi az hogy tudományos koncepciót? Minden megtervezett politikai rendszer tudományos eszközökkel lett konstituálva. Az agymosás? Akármennyire negatív, de szintèn gondosan lefektetett tudományelveken alapul. Az hogy esetleg a politikatudományi nem szokásos tudományos elvek ès vègcèlok VEZÈRLIK, az eszköztára az marad
most biztos rögtön mosolyogtál magadban, hogyha 'az empírizmus nem működne a társadalomtudományokban nem is lenne szociológia...' stb., csakhogy arról nem volt szó, hogy nem használnak empírista eszközöket a társadalomtudományban, hanem arról hogy a természettudományokban lehet rá szinte kivétel nélkül alapozni
a kizáró gondolkodásmód a természettudományos vizsgálódásoknál működik, mivel ott lefektetett fizikai törvényeknek mindig meg KELL felelni. többek között ezért volt zsákutca a klasszikus empirizmus Angliában a 16-17. sz.-ban.
reméltem hogy nem futunk ki ide, de kezd számomra is körvonalazódni te milyen álláspontot képviselsz;remélhetőleg megalapozottabban, mint ahogy én vagyok számodra 'marxista'.
ja, az OFF-nak vége.